Szlaki PTTK Gorlice

Nowy szlak niebieski Biecz  Rozdziele

Szlak Biecz - Rozdziele - opis

Szlak Biecz - Rozdziele - zdjęcia

Tablice ze schematycznymi sieciami szlaków

Multimedialna wycieczka po szlakach
Zapraszamy na multimedialną wycieczkę po okolicznych szlakach turystycznych.

"BESKIDZKIE MORSKIE OKO"

13 października 2007 roku (sobota) Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Gorlicach zorganizował juz XXXIV Rajd Beskidzka Jesień. Już drugi rok współogranizatorami tego rajdu jest Miejski Zespół Szkół Nr 3 w Gorlicach, w którym działa aktywnie Koło PTTK Nr 7. Staje się już tradycją nazywanie poszczególnych roczników Rajdu. W tamtym roku rajd odbył się pod nazwą "Z tradycją w przeszłość śladami pionierów przemysłu na ziemi Gorlickiej", a w tym roku "Szlakiem architektury drewnianej od drewnianej cerkwi na Wólce do Beskidzkiego Morskiego Oka w Szymbarku".

Rajd ten będzie połączony z oddaniem dla turystów ścieżki turystyczno - przyrodniczo - edukacyjnej koloru biało niebieskiego, z Szymbark - Łęgi do Beskidzkiego Morskiego Oka i połączony z zielonym szlakiem turystycznym w rejonie Rezerwa tu Jelenia Góra z zejściem tym szlakiem do centrum Szymbarku i dojściem do Cerkwi na Wólce.

Ścieżka ta została wyznakowana wraz z wykonaniem małej infrastruktury turystycznej dzięki wygranemu konkursowi przez PTTK Oddział w Gorlicach w ramach konkursu "Małopolska Gościnna" z zadań publicznych Województwa Małopolskiego.

1_mo.jpg
2_mo.jpg
3_mo.jpg
4_mo.jpg

W ramach tego projektu wyznakowano ścieżkę turystyczno - przyrodniczo - edukacyjną. Umieszczono na niej dwie tablice informacyjno - turystyczne w centrum Szymbarku, dwa komplety ławo -stolików, kosze na śmieci, ogrodzono platformę widokową przy "Beskidzkim Morskim Oku", zamontowano 11 drogowskazów oraz 3 tablice ze schematyczną siecią szlaków. Wydano folder edukacyjno - przyrodniczy o osobliwościach i atrakcjach Szymbarku. Partnerami wspierającymi cały projekt byli: Województwo Małopolskie, Urząd Gminy Gorlice oraz Nadleśnictwo Gorl ice.

Kilka zdjęć z października 2007 roku Beskidzkiego Morskiego Oka autorstwa Rafała Czecha "Czeu"

...............................

poniedziałek: godz. 8 -16